Dlaczego warto zainwestować w outsourcing kadrowo-płacowy?

         

Jednym z częściej spotykanych sposobów na podniesienie wydajności przedsiębiorstwa przy jednoczesnym obniżeniu kosztów działalności jest outsourcing kadrowo-płacowy. Może się to z początku wydawać sprzeczne z naszą intuicją. W jaki sposób wynajęcie dodatkowej usługi, którą w gruncie rzeczy sami do tej pory się zajmowaliśmy, ma być tańszym rozwiązaniem? Doświadczenie wielu firm wskazuje jednak na to, że decyzja, aby oddelegować pewne zadania innym podmiotom, prawie zawsze jest trafiona. 

Na czym polega outsourcing kadrowo-płacowy? 

W najprostszych słowach chodzi o przekazanie pewnych zadań – w tym wypadku związanych z administracją oraz wypłatami pracowników – zewnętrznemu, wyspecjalizowanemu podmiotowi. Wśród głównych korzyści takiego rozwiązania wymienić można między innymi: 

• przeniesienie kosztów związanych z zatrudnieniem pracownika – firma, którą zatrudnisz, przejmuje na siebie obowiązek uiszczania takich opłat jak między innymi składki ubezpieczeniowe, 

• znaczne oszczędności finansowe – Twoja firma nie musi kłopotać się z wynajęciem dodatkowej powierzchni przeznaczonej dla osób zajmujących się sprawami kadrowymi, 

• oszczędność czasu – większość obowiązków związanych z zatrudnianiem pracowników (przegląd CV, rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami) zostaje oddelegowana firmie outsourcingowej. 

Dodatkowe zalety outsourcingu 

Tym, co przede wszystkim zyskuje Twoja firma, jest czas. Zarówno Ty jak i Twoi pracownicy mogą w pełni skoncentrować się na głównych działaniach przedsiębiorstwa, co bez wątpienia bardzo szybko przełoży się na wydajność pracy. Zatrudnienie odrębnej, wyspecjalizowanej firmy do zajęcia się wypłatami oraz kwestiami kadrowymi jest korzystne także z punktu widzenia Twoich pracowników. Oznacza ono bowiem mniejsze ryzyko błędu przy wyliczaniu wynagrodzeń czy rozliczaniu czasu pracy oraz brak opóźnień przy przelewach oraz wysyłce rozliczeń podatkowych. 

Koniec z gubieniem się w przepisach prawnych 

Regulacje dotyczące rozliczania wynagrodzeń oraz zarządzania kadrami są skomplikowane same w sobie. Sytuacji nie poprawia fakt, że obowiązkiem pracodawcy jest śledzić wszelkie nowelizacje w tym zakresie. Dodatkowym czasochłonnym obowiązkiem jest zapoznanie się z szeregiem klauzul opisujących obecne przepisy dotyczące ochrony i przetwarzania danych osobowych. Decydując się na outsourcing, przekazujesz te zadania firmie, którą zatrudniasz. Na niej też spoczywa odpowiedzialność za wszelkie niedopatrzenia prawne. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat warunków współpracy w ramach outsourcingu kadrowo-płacowego? Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie! 

0
Feed

Zostaw komentarz