Blog

 • 25/02/2021 0 Komentarze
  Jak obciąć koszty logistyczne firmy? Outsourcing przychodzi z pomocą dla przedsiębiorców

  Rozwój Internetu i technologii przyczynił się do wielu zmian w handlu i biznesie, a te dosięgnęły również logistykę, której realizacja jest dla przedsiębiorców kosztownym procesem. Firmy coraz chętniej zlecają innym podmiotom zadania z tego zakresu. Decydują się na takie kroki, ponieważ oznacza to dla nich dużą oszczędność czasu i pieniędzy oraz możliwość rozszerzenia własnego eksportu. Ile dokładnie można zaoszczędzić na outsourcingu logistycznym i jakie konkretne usługi oferują operatorzy? 

  Na samym początku warto krótko opisać, czym właściwie jest outsourcing logistyczny. Najprościej mówiąc, jest to przekazanie innemu podmiotowi gospodarczemu zadań z zakresu logistyki, czyli takich jak: magazynowanie towarów, spedycja, transport, etykietowanie, rozładunek i wiele innych. 

  Wszystko sprowadza się do tego, że klient nie musi posiadać swojego zaplecza magazynowego i płaci jedynie za zasoby i za operacje, które rzeczywiście zostaną wykonane, co pozwala uchronić firmę przed poniesieniem niepotrzebnych kosztów. O outsourcingu logistycznym mówimy wtedy, gdy współpraca pomiędzy operatorem a klientem ma charakter długoterminowy. 

  Korzyść i komfort 

  Korzystanie z outsourcingu logistycznego pozwala nie tylko na zachowanie większej ilości środków w budżecie. Zdjęcie z barków firmy tego obowiązku pozwala na poświęcenie większej uwagi innym zadaniom - na przykład położenie większego nacisku na kampanię marketingową firmy i rozszerzanie swojej bazy klientów, a co za tym idzie, zwiększenie przychodów długoterminowych. 

  Firma, która oferuje outsourcing logistyczny posiada również swoją bazę zasobów, która jest do dyspozycji przedsiębiorcy. Mowa tu o magazynach i przestrzeni do kompletowania zamówień. Możliwości, jakie daje taka współpraca pozwalają na rozwój eksportu firmy - zwiększenie płynności obsługi zamówień, a w wyniku tego ich liczby w skali dnia, miesiąca i roku. 

  Operatorzy poza zasobami służą również swoją wiedzą w zakresie zwrotów i reklamacji. Jak widać, przedsiębiorca korzystający z outsourcingu logistycznego może liczyć na dość duży szereg korzyści, które mówią same za siebie - powierzenie logistyki innemu podmiotowi gospodarczemu opłaca się dużo bardziej niż prowadzenie go na własną rękę. 

  Klient dokładnie wie, za co płaci

  W outsourcingu logistycznym każdy klient traktowany jest indywidualnie i płaci wyłącznie za to, co rzeczywiście zostało zrealizowane, czyli: 

  • Ilość i wymiary magazynowego towaru 
  • Warunki przechowywania towaru 
  • Liczba zamówień i wysyłek towaru 
  • Weryfikowanie stanu jakości towaru 
  • Cross-docking 

  Agencja współpracująca z klientem dysponuje również najlepszym sprzętem i zespołem specjalistów w zakresie logistyki. Kompetentni ludzie odpowiadają za znalezienie najlepszych warunków do składowania towaru i sposobu za jego jak najtańsze przetransportowanie. Wszystkim zależy w końcu na tym, aby koszty procesu były jak najniższe i jak najlepiej zrealizowane. Aby towar dotarł do klienta jak najszybciej i w stanie nienaruszonym. 

  - Nie trzeba zamrażać środków w magazynach, flocie czy systemach IT. Dzięki współpracy z operatorem firma płaci tylko za zasoby, których potrzebuje w danym momencie. Z naszego doświadczenia wynika, że w zależności od specyfiki projektu outsourcing pozwala zaoszczędzić nawet do 40% kosztów logistycznych - twierdzi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes firmy Dachser.

  Korzystanie z outsourcingu logistycznego opłaca się małym, średnim oraz dużym przedsiębiorcom. Celem każdej firmy jest pozyskanie i utrzymanie jak największej ilości środków w budżecie, a outsourcing każdemu z nich pozwala na ich zaoszczędzenie. Za usługi operatora również trzeba zapłacić, ale są to koszty zdecydowanie niższe niż ma to miejsce w przypadku wynajmowania magazynów i przetransportowywania towaru na własną rękę. To optymalne rozwiązywanie na realny problem, które daje odpowiedź na to, czy samodzielna logistyka jest opłacalna. Ów odpowiedź jest rzecz jasna przecząca.

  Dowiedz się więcej
 • 23/02/2021 0 Komentarze
  Tygodniowy przegląd rynku Human Legal Services - 23.02

  Polski i światowy rynek pracy nadal boryka się z wieloma problemami spowodowanymi pandemią COVID-19. Tymczasem zmienił się największy partner handlowy Unii Europejskiej, a Polska może pochwalić się jednym z najmniejszych wskaźników zagrożenia ubóstwem wśród cudzoziemców. Zapraszamy na tygodniowy przegląd rynku i życzymy miłej lektury. 

  Spadek zatrudnienia w styczniu. Pierwsza taka sytuacja od 2004 roku 

  Według najnowszych danych przekazanych przez Główny Urząd Statystyczny między grudniem a styczniem w Polsce ubyło 14,9 tysiąca pracowników. To pierwszy spadek w tym konkretnym miesiącu od 2004 roku. 

  Tendencja spadkowa z roku na rok w dobie pandemii nie jest niczym dziwnym. Zastanawiające jest jednak to, że liczba pracowników zmniejszyła się na początku roku. Dla porównania 12 miesięcy temu w naszym kraju zatrudnienie wzrosło o 44,9 tysiąca. 

  W średnich i dużych firmach (powyżej 9 pracowników) wzrosło natomiast średnie wynagrodzenie. Wyniosło ono 5536,80 zł brutto - oznacza to wzrost na poziomie +4,8%. Należy jednak pamiętać, że jest to wynik obejmujący grupę zatrudnionych mniejszą o 2 %, co niewątpliwie wpłynęło na ten wynik. 

   

   

  W styczniu pojawiło się o 24% mniej ofert pracy niż rok temu 

  PAP podaje kolejną niepokojącą informację, tym razem dotyczącą liczby ofert pracy, jakie pojawiły się w styczniu 2021 roku. We wspomnianym miesiącu przedstawiono o wiele mniej ofert pracy niż miało to miejsce rok temu. Spadek wynosi aż 24%. 

  Jest to oczywiście kolejny skutek zmian wywołanych przez wybuch pandemii COVID-19. W kulminacyjnym momencie pierwszego lockdownu, czyli w kwietniu 2020 roku firmy rezygnowały ze swoich planów rekrutacyjnych do tego stopnia, że liczba ofert rok do roku spadła o połowę. 

  Największy spadek, bo aż o 52%, w styczniu 2021 roku zanotował Poznań. Najlepiej sytuacja wygląda natomiast w Szczecinie, gdzie w porównaniu do poprzedniego roku obserwujemy spadek na poziomie 4%. 

  Według badań w największych miastach w Polsce na 1000 osób przypada zaledwie 7,3 oferty pracy. Rok temu wynik ten wynosił 8,4 oferty. 

  USA musiało ustąpić innemu gigantowi. Zmienił się największy partner handlowy UE

  Według Eurostatu w 2020 roku zmienił się największy partner biznesowy Unii Europejskiej. Stany Zjednoczone, które do tej pory piastowały to miano, ustąpiły Chinom. 

  Zmiana ta jest spowodowana silnemu zapotrzebowaniu Chin na towary europejskie oraz masowej wysyłce towarów medycznych z Chin do Europy. 

  W 2020 roku poziom eksportu z Unii Europejskiej do Chin wzrósł o 2,2%, a import z w drugą stronę o 5,6%. W międzyczasie handel między UE a Stanami Zjednoczonymi zdążył osłabnąć na tyle, że doszło do zmiany na pierwszym miejscu rankingu największych partnerów handlowych. 

  Chiny jako jedyny kraj na świecie w 2020 roku mogły pochwalić się wzrostem PKB - to z pewnością pomogło im wyprzedzić Stany Zjednoczone. Według ekspertów z serwisu Quartz, wysoki poziom handlu pomiędzy Chinami a UE powinien utrzymać się do połowy 2021 roku.

  Unia Europejska będzie szukała innych dostawców niektórych towarów, aby zbytnio nie uzależniać się od współpracy handlowej z Chinami. 

   

   

  Polska ma drugi najniższy wskaźnik zagrożenia ubóstwem wśród cudzoziemców

  Europejski Urząd Statystyczny informuje o wskaźnikach zagrożenia ubóstwem i wykluczeniem społecznym wśród cudzoziemców w danym kraju. Okazuje się, że w Polsce takie zagrożenie jest prawie najniższe - ustępujemy w tym tylko jednemu krajowi. 

  Najniższy wskaźnik zagrożenia ubóstwem wśród cudzoziemców w wieku 20-64 lata jest w Czechach i wynosi 10%. Tymczasem w Polsce mamy do czynienia ze wskaźnikiem na poziomie 15%. Pod uwagę wzięto wszystkie kraje Unii Europejskiej, a ich średnia wynosi aż 45%. 

  W porównaniu rok do roku nasz wskaźnik spadł o 3%, ale nasi południowi sąsiedzi z Czech zaliczyli spadek aż o 10% i tym samym wspięli się na pierwsze miejsce. 

  - Polska pozytywnie wyróżnia się na tle pozostałych analizowanych krajów. Jesteśmy dla cudzoziemców krajem bezpiecznym, co w aktualnych warunkach ma podwójne znaczenie. Jeszcze jakiś czas temu to zarobki determinowały wybór danego kraju jako miejsca emigracji zarobkowej, teraz do głosu dochodzi też argument bezpieczeństwa - twierdzi Krzysztof Inglot.

  - Cudzoziemcy chcą, by kraj, do którego jadą oferował legalne zatrudnienie, darmowy dostęp do opieki medycznej i dobrze radził sobie z pandemią. Dowodem na to jest m.in. rosnąca liczba ubezpieczonych w ZUS cudzoziemców, których liczba pod koniec 2020 r. przekroczyła 720 tys - dodaje prezes Personnel Services. 

  Największe zagrożenie ubóstwem i wykluczeniem społecznym panuje w: Szwecji (57%), Grecji (57%), Francji (54%) i Hiszpanii (54.%). 


  Żródło: PAP, GUS, Money.pl, Eurostat

  Dowiedz się więcej
 • 17/02/2021 0 Komentarze
  Tygodniowy przegląd rynku Human Legal Services - 16.02

  W każdym tygodniu na rynku pracy oraz w gospodarce polskiej i światowej dzieje się bardzo wiele. Przygotowaliśmy więc krótki przegląd najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie. Życzymy miłej lektury. 

  Spadek PKB pod koniec 2020 roku - niższy niż się spodziewano

  Główny Urząd Statystyczny podał, że w IV kwartale 2020 roku Produkt Krajowy Brutto zmniejszył się o 2,8% w porównaniu do ostatnich 3 miesięcy roku poprzedniego.

  Ekonomiści, którzy wzięli udział w ankiecie PAP Biznes przewidywali, że spadek wartości PKB w tym okresie będzie wyższy i wyniesie 3%. 

  - Wyniki gospodarki w IV kw. i w całym ubiegłym roku okazały się wyraźnie lepsze od prognoz sprzed ledwie 2-3 miesięcy - stwierdził Minister Finansów, Tadeusz Kościński. 

  Dr. hab. Robert Tomanek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii twierdzi, że w I kwartale bieżącego roku spadek może wyhamować do 1,5%. Według Resortu Finansów w 2021 roku możliwe są prognozy na poziomie 4% wzrostu. 

  Ukraińcy czują się w Polsce bezpiecznie i planują zostać w naszym kraju

  Według agencji OTTO Work Force Ukraińcy pracujący w Polsce czują się tutaj bezpiecznie. 84% badanych zadeklarowało, że czuje, iż pracodawca dla o ich bezpieczeństwo. Przecząco odpowiedziało 10%. 

  Dynamicznie zmienia się natomiast postrzeganie stabilności pracy w Polsce. Aż 57% ankietowanych boi się utraty zatrudniania w Polsce, a tylko 20% z nich nie wykazuje takich obaw. Jest to oczywiście rezultat zachwiania rynkiem pracy przez pandemię koronawirusa. 

  Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż zdecydowana większość, bo aż 70% Ukraińców chce pozostać w Polsce. 13% z nich zamierza ściągnąć do naszego kraju swoje rodziny, a zaledwie 7% planuje kontynuować swoją ścieżkę zawodową poza granicami naszego kraju.

  Złotówka się wzmocni. Spadną kursy dolara i euro

  Analitycy Goldman Sachs przewidują, że polski złoty w pierwszym kwartale 2021 roku może zanotować spadek, ale w następnych miesiącach wyraźnie się wzmocni.
  W tym momencie kurs euro wynosi 4,48 zł. Według Goldman Sachs pod koniec roku kurs będzie wynosił 4,45. 

  Spadnie również wartość amerykańskiego dolara, za którego aktualnie płacimy 3,70 zł. Według prognoz waluta zakończy obecny rok na poziomie 3,48 zł. 

  Jeszcze mocniejszy wzrost złotówka ma zanotować w 2022 roku. Przewiduje się, że wówczas euro będzie na poziomie 4,30 zł, a dolar 3,31 zł. 

  Zmiana warty. Londyn nie jest już stolicą finansową Europy

  Financial Times informuje, że w wyniku Brexitu Londyn przestał być finansową stolicą Europy. Stolicę Wielkiej Brytanii wyprzedził Amsterdam - w styczniu 2021 roku wartość dobowego obrotu akcjami była najwyższa i wynosiła 9,2 mld euro. Dla porównania, w Londynie było to 8,6 mld euro. 

  Amsterdam szybko wspiął się w górę, wyprzedzając nie tylko Londyn. Stolica Holandii jeszcze w grudniu ubiegłego roku plasowała się za Paryżem i Frankfurtem. Analitycy twierdzą, że sytuacja jest dynamiczna i może jeszcze zmienić się na korzyść Londynu. 


  Źródło: GOV, Interia, Financial Times

  Dowiedz się więcej
 • 04/12/2020 0 Komentarze
  Działanie agencji pracy tymczasowej

  Od lat specjalizujemy się w pomaganiu firmom w zakresie zatrudniania pracowników tymczasowych. Jest to spore ułatwienie dla firm, które nie muszą zajmować się przeprowadzaniem żmudnych procesów rekrutacyjnych. Dzięki naszej wykwalifikowanej kadrze doradców personalnych, Państwa firma zyska nowego wymiaru, a my sprawdzimy i naprawimy to, co nie jest doskonałe.

   

  Czym się zajmujemy?

  Przede wszystkim należy podkreślić, że do każdego zadania podchodzimy profesjonalnie. Jest to dla nas poważny biznes, dlatego wiemy, że nie możemy nikogo zawieść, zwłaszcza samych siebie. Jesteśmy jedną z firm w kraju, która świadczy profesjonalne usługi doradcze. Doradztwo personalne to jedna z głównych gałęzi naszych usług, które oferujemy i z których korzysta coraz więcej przedsiębiorstw i osób prywatnych.

   

  Największe korzyści z takiej współpracy odnoszą pracodawcy, bowiem główną zaletą takiego rozwiązania jest ogromna oszczędność czasu. Widać to między innymi podczas rekrutacji nowych pracowników i budowy zwartego zespołu, który ma wyznaczone cele i skutecznie do nich dąży.

   

  Nieustannie podnosimy poprzeczkę i kompetencje, dlatego chcemy się rozwijać i docierać do nowych odbiorców. Pragniemy w przyszłości nawiązać ścisłą współpracę z firmami działającymi w branży magazynowej i produkcyjnej, zarówno na krajowym rynku, jak i zagranicznym.

   

  Dlaczego warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

  Działając jako agencja pracy tymczasowej mamy nieodpartą siłę aktywizującą wielu pracowników. Przyjmujemy osoby, które w normalnym trybie rekrutacyjnym, mogłyby nie otrzymać pracy, np. ze względu na swoje zdolności interpersonalne czy ze względu na kwalifikacje. Wiele firm, które niegdyś sceptycznie podchodziły do zatrudniania pracowników ze wschodu, teraz decydują się na ich zatrudnienie za pomocą pośrednika.

   

  Z pomocy agencji pracy tymczasowej działają nie tylko wielkie firmy i korporacje. Pomagamy również małym firmom w czynnościach, związanych z kompletowaniem dokumentów dla nowych pracowników, spisywaniu umów czy prowadzeniu rachunków. Nie dziwi zatem obecność przedstawicieli agencji pracy tymczasowej w firmach rolniczych czy fabrykach.

   

  Pomagamy także w nawiązywaniu kontaktów z pracownikami zagranicznymi, który cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem, ze względu na swoją pracowitość czy umiejętności i wiedzę. Innowacyjne podejście, jakim jest zapewnienie pracy tymczasowej, pozwala zmniejszyć koszty stałe przedsiębiorstwa i zmniejszyć rotację wśród kadry.

   

  Dowiedz się więcej
 • 04/12/2020 0 Komentarze
  Pracownik ze wschodu

  Rekrutacja pracowników ze wschodu na rynek w Polsce.


  Pracownik ze wschodu

  W tym ciągle zmieniającym się krajobrazie biznesowym jesteśmy elastyczni w naszym podejściu do rekrutacji, aby jak najlepiej sprostać potrzebom i oczekiwaniom zmieniającego się personelu. Zapewniamy naszym klientom lokalną i specjalistyczną obsługę wspieraną przez kilkunastu konsultantów.

   

  Działamy w Polsce od wielu lat, a nasz dostęp do wyłącznych danych rynkowych napędza zarówno nasze własne, jak i naszych klientów strategie rekrutacyjne w celu zapewnienia najbardziej efektywnych procesów. W połączeniu z tym, wykorzystujemy naszą ugruntowaną pozycję na rynku, aby umożliwić dostęp do obszernych pakietów reklamowych online z silnym naciskiem na różnorodność i integrację. Dążymy do zbudowania silnego i trwałego partnerstwa z naszymi klientami, aby pomóc im osiągnąć sukces w ich biznesie i wspierać profesjonalistów w osiąganiu ich pełnego potencjału.

   

  Rozwijamy przyjazne relacje z wieloma cenionymi klientami, rozumiejąc ich unikalne wymagania biznesowe i wskazując idealne dopasowanie do ich kultury organizacyjnej. Naszą pasją jest również pomaganie naszym kandydatom w realizacji ich potencjału zawodowego.

   

  Jak możemy Ci pomóc?

  Bez względu na to, jakie są twoje wymagania, mamy usługę, która ci odpowiada. Dostarczamy usługi w ostatniej chwili w sytuacjach kryzysowych związanych z zatrudnianiem pracowników, ale także wyróżniamy się w tworzeniu rozwiązań oszczędzających koszty w całej firmie, pomagając niektórym z najbardziej znanych brytyjskich firm w zarządzaniu swoimi pracownikami i procesami.

   

  Przyjdź do nas po fachowe wsparcie:

  • Tymczasowe i stałe zapotrzebowanie
  • Ocena umiejętności
  • Planowanie siły roboczej i szkolenia
  • Zagadnienia kadrowe, w tym trendy i korzyści,
  • Zaangażowanie pracowników i prawo pracy

   

  Dowiedz się więcej